LAMİNAT PARKE

Dekorasyon konusunda en etkili unsurlardan bir tanesi zemindir. Ziyarete gelen misafirlerinizin en çok dikkat ettiği şey zemin döşemesidir. Son yıllarda en çok tercih edilmekte olan zemin döşeme unsuru LaminatParke olarak karşımıza çıkmaktadır. Mekânlarınız için dilediğiniz tarzda ve şekilde Laminat Parke modeli bulmanız mümkündür.

LaminatParke seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır, bunlardan en önemlisi parkenin nereye döşeneceğidir. LaminatParke sınıflara ayrılmış şekilde satışa sunulmaktadır, bunları iki ana kategoride toplamak mümkün olup bunlar Konut ve Ticari şeklindeki sınıflardır.

Konut ve Ticari alanlarda Laminat Parke kullanımlarında farklı sayılarla sunulan sınıflar mevcuttur, ayrıca diğer bir önemli sınıflandırma ise parkenin aşınma tabakasının sınıfıdır, ki bu da sınıf “AC-1” den başlayarak “AC-6”ya kadar gider.

LaminatParke seçimi yaparken konut veya ticari şeklindeki kategorilere göre seçimyapmakta fayda vardır. Ticari alanlarda kullanılan parkeler yoğun kullanımdan dolayı aşınması daha fazla olur, bu nedenle 31.Sınıf, 32.Sınıf ve 33.sınıf Laminat Parke kullanmakta yarar vardır. Ev kullanımı için bu kadar yüksek sınıf parke kullanılması gerekmemektedir.

Konut alanları için 21.Sınıf, 22.Sınıf, 23.SınıfLaminat Parkelerinkullanılması doğru seçenek olacaktır.

LaminatParke kalınlığıdadöşenilecek alanın durumuna göre seçilebilir.

Laminat Parke kalınlıkları 4mm’den başlayarak 6 – 7 – 8 – 10 ve 12mmkalınlıkları mevcuttur.

Laminat Parke seçenekleri arasında derzli ve derzsiz seçenekler mevcuttur. Çok fazla hareketlik olan mekânlar için derzli parke tavsiye edilmemekte, derzsiz parke seçeneğinin tercih edilmesi uygun olmaktadır.

LAMİNE PARKE

Yüzde yüz ahşap tabakalardan imal edilerek elde edilen doğal bir parkedir.Masif parkelerdeki işlemlerde olduğu gibi sistre ve cila işlemi yapmaya uygundur. Lamine parke üç farklı katmandan oluşmaktadır. En üst katmanda ahşap kullanılır ve en değerli katmandır, üst katman kalınlığı 3-4mm arasında olmaktadır.

Laminat parke ve Lamine parke alanlarındaDeneyimli Ustalar ile hizmet veriyor, müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel, alternatifli seçenekler sunuyoruz. Laminat parke ve Lamine parke fiyatları için bizi arayabilir, uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Paylaş