Banyo dekorasyonu ile banyoları yenilemek, konforlu ve keyifli bir alana dönüştürmek mümkündür. Banyo tadilatı yapmayı düşünüyorsanız tercih edilebilecek çok çeşitli tarzda banyolar mevcuttur. Birçok seçenek arasından seçim yapmak da oldukça zordur. Banyoda kullandığınız pek çok aksesuar ve ev aletlerinin düzgün bir şekilde depolanması gerekir, bu nedenle banyo dekorasyonunda öncelik planlama olmalıdır. Beğendiğiniz bir banyo tarzında karar verirseniz, bunu örnek alarak duvar ve zemin seramiklerinin yenilenmesi gerekecektir. Ayrıca, duş sistemi ve duş teknesi ile küvet konusuna da dikkatli karar vermek gerekmektedir. Duşakabin mi? yoksa Küve ile birleşik bir Duş mu? tercih edilecek, buna karar verilmelidir.Geniş banyolarda küvet ve duş şeklinde iki ayrı unsur da kullanılabilmektedir. Banyo dekorasyonu planlama aşamasında ne istendiğine ve ihtiyaçlara göre en doğru karar verilirse, uygulama aşaması bir o kadar hızlı ve mükemmel şekilde tamamlanacaktır.

Karar vermeden önce banyodaki geniş unsurların renklerine bakmak, dekorasyon renklerini buna göre seçmekte fayda vardır. Banyo düzenlemesinde seçilecek renklerin banyonun ambiyansına ve ruhuna pozitif katkı vermesi gerekir, aksi halde istenen sonucu almak mümkün değildir. Çoğu zaman ev sahipleri tarafından amatörce planlanan ve dekorasyon ustası olmayan sıradan kişilere yaptırılan banyo dekorasyonları hüsranla sonuçlanmakta, hem para hem zaman kaybına sebep olarak, dramatik bir banyo atmosferiyle karşı karşıya kalınmaktadır.

Örneğin, mavi renk seramik ve mavi renk diğer unsurlarla maceraperest bir okyanus havası yaratılabilir. Banyo dekorasyonu için banyonun doğal ışık kaynağı dikkate alınmalıdır. Küçük banyolarda genel bir kural olarak koyu ya da parlak renkler kullanmamakta fayda vardır, küçük banyo aksesuarları bunlar için istisnadır.

Banyo dekorasyonu konusunda dilediğiniz her türlü soru ve görüşler için Boya Dekorasyon Şirketimizi arayabilir, uzmanlarımızdan konuyla ilgili destek alabilirsiniz.

Paylaş